Haberler

2018 Yılı Müşteri Bilgilendirmesi

 


Değerli müşterilerimiz,
 
2018 yılı, önceki yıllarda başlatılan uzun dönemli yatırımların tamamlanıp hizmete gireceği, bu sene yakaladığımız ivmenin, hizmet seviyesinin ve tüm yatırımların artarak devam edeceği bir yıl olacak. Türkiye ile Avrupa arasındaki ticaretin artması, Türkiye’nin lojistik sektöründe bölgesel üs haline gelmesi ve hedef pazarlardaki ekonomik iyileşmeler dikkate alındığında, ticaret hacimlerinin artacağı bir seneye doğru ilerlerken, gerek sefer programlarımızı, gerekse liman ve tren yatırımlarımızı büyüyen iş hacimlerini planlayarak yapmaktayız.
 
2017 yılı değerlendirmesi
 
Müşterilerimizden gelen talepler üzerine Ancona yerine Nisan ayında başlattığımız Bari ihracat seferleri, artan sefer sayısı ve sizlerden gördüğü büyük talep ile devam ediyor. Ambarlı’da ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan alınan izinler ile ithalat uğrak seferlerinin sayısı ihracat uğrak seferleri ile eşitlenmiş, Toulon’dan Ambarlı’ya aynı çerçevede ithalat yolu açılmıştı.
 
Özellikle Güney Marmara’dan taşıma yapan müşterilerimizin artan karayolu maliyetlerini düşürmek adına gerçekleştirilen bir diğer yenilik de İDO ile yapılan işbirliği çerçevesinde Eskihisar – Topçular hattında geçerli ücretsiz gidiş – dönüş kartları oldu. Octet ile yapılan bir diğer işbirliği ise müşterilerimizin kurumsal veya bireysel kredi kartları ile 12 taksite varan vadeler ile ödemelerini yapabilir hale geldi.
 
 
U.N. Ro-Ro’nun 2018 yenilikleri

2016 yılında başlanan Trieste Limanı’ndaki yatırımlar Aralık 2017 itibariyle tamamlanmış ve devreye alınmıştır. Limandaki intermodal yatırımlarının tamamlanması ile tren bağlantılarının sayısı ve frekansları artacaktır. Transit süreler ve beklemeler azalırken liman sahası içinde artan park alanları ile liman operasyonları rahatlayacaktır.
 
2017 yılı içerisinde ilk defa bir Türk tersanesinde gerçekleştirilen gemi boy uzatma işlemi ile UN Akdeniz ve Cüneyt Solakoğlu gemilerinin kapasiteleri %23 artış ile 55 römork daha fazla taşıyor hale geldi. Bu işleme 2018 yılında da devam edilecek ve yeni yılda 2 gemimizin daha boyu uzatılacaktır. Böylelikle talep fazlası olan gün ve hatlarda kapasitesi arttırılmış gemiler ile U.N. Ro-Ro’nun hizmet seviyesi de artıyor olacaktır.
 
Yeni yılın önemli yeniliklerinden biri de Yunanistan uğrak seferleri olacak. Nisan ayında başlatmayı planladığımız Patras uğrakları ile hem ihracatta hem de ithalatta haftada ikişer sefer ile Yunanistan üzerinden taşıma yapan nakliyecilerimize hem transit süre hem de maliyet avantajı sağlamış olacağız. Yunanistan seferleri ile alakalı olarak detaylı bilgilendirmeyi ilerleyen aylarda sizlerle paylaşacağız.
 
Sefer planlaması kapsamında ve Ambarlı’dan olan yüksek talebe istinaden 1 Mart 2018 itibariyle Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan geceleri haftada bir sefer Ambarlı – Trieste arasında direkt sefer yapılacaktır. 2017 yılı boyunca haftada iki sefer Bari ihracat olarak gerçekleşen seferlere bir de dönüş uğrağının eklenmesi ile haftada bir sefer Bari – Pendik ithalat seferleri gerçekleştirilecektir.
 
2018 yılı fiyatlandırması

Yıllık sabit fiyat uygulamamız, müşterilerimizin yıllık planlama yapılabilmesi amacıyla 2018 yılında da tüm hatlarımızda geçerli olacaktır. Artan maliyetler çerçevesinde 1 Ocak 2018’den geçerli olmak kaydıyla, tüm hatlarımızda taşınan standart ünitelerin gidiş dönüş navlunlarda EUR 40 artış yapıldığını bildirmek isteriz. Yeni yılın tamamında geçerli olacak sabit navlunlarımıza ek olarak uygulanan BAF ücretleri (Akaryakıt Katkı Harcı) aylık olarak güncellenerek devam edecektir. Mersin ve Fransa hatlarımızdaki uzun sefer mesafesi ve sefer süresi göz önüne alınarak BAF ücreti hesaplamasında değişikliğe gidilmiştir. 1 Ocak 2018 itibariyle Mersin ve Fransa hatlarımızda gidiş dönüş BAF ücretlerinde EUR 30 artış olacaktır.
Diğer taraftan ihracat – ithalat dengesizliği olan dönemlerde müşterilerimize sunduğumuz boş yarı römork fiyatlandırmasının 2018 yılının tamamında uygulanacağını bildirmek isteriz. Buna göre 2018 yılının tamamında boş yarı römorklar tüm hatlarda geçerli olacak şekilde EUR 550 üzerinden faturalandırılacaktır.
2018 yılında, ciro prim oranları kredi kartlı müşteriler için %9, çek ile ödeme yapanlar için %3 olarak hesaplanacaktır. Kredi kartı ile çalışan müşterilerin banka limitlerinin yetersiz kalması durumunda, ciro primleri oranı otomatik olarak %3 üzerinden değerlendirilecek, vadeli ödeme yapan müşterilerimizde vade günleri aşımları olması durumlarında ilgili dönem için ciro prim hesaplaması yapılmayacaktır.
1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Pendik, Mersin ve Toulon hatlarında dolu 45 feet konteyner navlunlarında EUR 25 artışa, boş konteynerlerde ise EUR 50 indirime gidilmiştir. Ambarlı konteyner navlun tarifesi ise Pendik ile eşitlenmiştir. Standart araçlar ile ilgili revize edilmiş navlun tarifesini Ek-1’de, konteynerler ile ilgili navlun tarifesini Ek-2 ’de ve şirketimizin ilgili web sayfalarında görebilirsiniz.
 
Toplu Bilet kampanyası 2018 yılında da devam ediyor

Toplu Bilet taahhüdü ile müşterilerimizin almış olduğu yıllık avantajlar 2018 yılında devam edecektir. Toplu Bilet Kampanyası ile cazip hale gelen navlun fiyatlarından faydalanmak için Toplu Bilet taleplerinizi Satış Departmanı’mıza sales@unroro.com.tr e-posta adresi üzerinden ulaştırmanızı önemle rica ederiz.
 
2018’in ülkemiz, sanayicilerimiz ile siz değerli uluslararası nakliye ve lojistik firmalarımız için başarılı ve kazançlı bir yıl olmasını dileriz.
 
 
Saygılarımızla,
 
U.N. Ro-Ro
 
Ek-1: 2018 Yılı Standart Araç Navlun Fiyatları
Ek-2: 2018 Yılı Konteyner Navlun Fiyatları
Ek-3: 2018 Yılı Toplu Bilet Uygulaması
 

 

 

  Geri Dön
18.12.2017 / Paylaş