Haberler

U.N. Ro-Ro, Güvenli Sürüş Eğitiminde Bir İlke İmza Attı

 

U.N. Ro-Ro, liman operasyonlarının güvenliğini arttırmak adına tüm terminal traktör operatörlerinin güvenli sürüş eğitimini 313 araç kapasiteli ve 223 metre uzunluğundaki UN Akdeniz Ro-Ro gemisinin açık güvertesinde düzenleyerek bir ilke imza attı. Terminal traktör operatörlerinin güvenli sürüş kapsamındaki ıslak ve kaygan zeminde fren eğitimi 22 Ocak 2018 tarihinde AdexAkademi önderliğinde gerçekleştirildi.

U.N. Ro-Ro’nun terminal traktör operatörleri, eğitmenlerin verdiği teorik bilgi ve talimatlar sonrasında saha içindeki kullandıkları araçlarla uygulamalı olarak geminin açık güvertesinde pratik yaptı. Operatörler, kaygan zemin koşullarının doğurduğu tehlikeli anlarda fren-direksiyon hâkimiyeti, direksiyonu doğru tutma ve çevirme, koltuk ve emniyet kemeri ayarı gibi konuları da eğitim esnasında deneyimledi. 

Eğitime katılan 22 terminal traktör operatörlerinden tümü teorik ve pratik olarak eğitimi başarıyla tamamladı ve "Güvenli Sürüş/Islak ve Kaygan Zeminde Fren" eğitimi kapsamında sertifika almaya hak kazandı. 

 

 

  Geri Dön
08.02.2018 / Paylaş