Haberler

U.N. Ro-Ro Türkiye 500 Hizmet İhracatları Araştırması'nda 17. Sırada Yer Aldı

 

Hizmet sektörünün ülkemizin ekonomisine katkısının daha net şekilde ortaya konması amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı katkıları ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması”nda U.N. Ro-Ro Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri kategorisinde araştırmaya dahil oldu.

Araştırma kapsamında, hizmet sektörlerinde ihracat gerçekleştiren firma ve kurumlar 2017 yılında gerçekleştirdikleri hizmet ihracatına göre sıralandı.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) “Extended Balance of Payments Services Classification (EBOPS) – Genişletilmiş Ödemeler Dengesi Hizmetler Sınıflandırması” kriterleri temel alınan araştırmaya bilişim, sağlık, eğitim, konaklama, bankacılık hizmetlerin yanı sıra liman ve yer hizmetleri,  yolcu taşımacılığı, yük taşımacılığı ve lojistik hizmetleri gibi farklı hizmet dallarında faaliyet gösteren 500 firma katıldı.

U.N. Ro-Ro’nun faaliyet alanı Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri dalında 200 firma katılım sağladı. U.N. Ro-Ro, "Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” genel katılımında 17. sırada, faaliyet gösterdiği alanda ise 4. sırada yer aldı. 

Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçıları kitabına aşağıdaki "pdf." dosyasından ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

  Geri Dön
10.01.2019 / Paylaş