Haberler

U.N. Ro-Ro'nun Sponsoru Olduğu Castrol Ford Team Türkiye, Finlandiya'da Türkiye'yi Gururla Temsil Etti

 

U.N. Ro-Ro’nun sponsoru olduğu Avrupa şampiyonu unvanına sahip Castrol Ford Team Türkiye, 26-29 Temmuz tarihlerinde yapılan ve dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olarak gösterilen WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nın 8. ayağı Finlandiya Rallisi’ni hedeflediği şekilde başarıyla tamamladı. 

Dünya Ralli Şampiyonası’nın en hızlı toprak etaplarına sahip olan Finlandiya Rallisi, bu yıl toplam 317,26 km’lik birbirinden zorlu ve hızlı 23 özel etabı ile önceki yıllardan çok daha zorlayıcıydı. 104 ekibin ralliye çıktığı yarışta 51 ekip bitiş çizgisini görebildi. Yapıldığı bölgeden dolayı 1000 Göller Rallisi olarak da bilinen ve “Ralliden çok daha fazlası (More Than a Rally)” sloganına sahip WRC - Finlandiya Rallisi tüm klasmanlarda çok büyük çekişmeye sahne oldu. 

WRC2’de en uzağa atlayan pilot unvanı Murat Bostancı’nın oldu  

Dünyanın en büyük rollercoaster'ı olarak anılan ve seyircilerin büyük ilgi gösterdiği Finlandiya Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye iki ekiple mücadele etti. Murat Bostancı - Onur Vatansever ikilisi rekabetin en üst düzeyde olduğu WRC2 kategorisinde Cuma ve Cumartesi günleri yaşadığı problemlere rağmen süper ralli yaparak yarışı kendi kategorilerindeki 18 ekip içerisinde 10. sırada bitirmeyi başardılar. Yarışın 23. ve son etabı olan seyircilerin de çok büyük ilgi gösterdiği “Power Stage”de ise Murat Bostancı etabın bitiş çizgisindeki 55 metrelik muazzam uçuşu ile WRC2 de “en uzağa atlayan pilot” olurken çoğu WRC pilotunu dahi arkasında bıraktı.

Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda (JWRC) mücadelesini sürdüren Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi ise Fiesta R2T 1.0 EcoBoost ile ilk kez katıldıkları Finlandiya Rallisi’ni toplam 16 ekip arasından 7. sırada tamamladı. Böylece, Marmaris Rallisi öncesi, Corsica ve Portekiz rallileri sonrası önemli puanlar topladı. 13-16 Eylül tarihlerinde yapılacak WRC - Marmaris Rallisi’nin WRC Junior’da çift puan verdiği dikkate alındığında buradan alınan puanlar çok büyük önem taşıyor. 

U.N. Ro-Ro Ailesi olarak Castrol Ford Team Türkiye’ye 13-16 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Marmaris Rallisi’nde başarılar dileriz.

 

 

  Geri Dön
10.08.2018 / Paylaş